KS Gónik Kłodawa - strona nieoficjalna

Gimnazjaliści na Kolejorza - Lech Poznań-Korona Kielce
Ładowanie...

Informacje o programie

„Czy wiesz, że połowie dzieci uczestniczących w rozgrywkach młodzieżowych towarzyszy presja, krzyk, wytykanie błędów i strach przed ich popełnianiem, nadmierne oczekiwania i negowanie indywidualnych decyzji oraz kierowanie nimi poprze ciągłe rozkazywanie".

„Oprócz tego dostrzega się zbyt często ogromną presję wyniku wywieraną na młodych zawodników, muszą wygrać za wszelką cenę, a przecież wynik nie może być głównym celem, tutaj chodzi o naukę i zabawę"

Howard Webb

Wynik jest ważny w wieku 15-16 lat, bardzo ważny w wieku 17-18 lat, jest celem w wieku seniorskim. Poniżej 15 roku wynik nie ma znaczenia. Liczy się nauka, rozwój indywidualnych predyspozycji, nieograniczona możliwość popełniania błędów, ryzyko i kreatywność, gra poprzez kiwanie i dryblowanie, utrzymywanie i rozgrywanie piłki, nieskrępowane podejmowanie indywidualnych decyzji.

Film Respect/Szacunek został stworzony z potrzeby pokazania tych problemów, uwydatnia je oraz przedstawia komentarze znanych piłkarskich osobistości. Pokazuje negatywne zachowania w stosunku do zawodników i sędziów oraz ich katastrofalne skutki na psychikę rozwijającego się dziecka.

OBOWIĄZKOWA LEKTURA DLA KAŻDEGO !!!

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Wspierają Nas

Urząd Miasta i Gminy
w Kłodawie

Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego
w Straszkowie

Kamil Kropidłowski

oraz Pracownicy
Kopalni Soli "Kłodawa" S.A.

Klub Sportowy Górnik Kłodawa on Facebook