Grupa Orlik-Żak - turniej w Kłodawie (19.10.2013r)
Ładowanie...

Aktualności

Remis po słabej grze...

• autor: admin, 2010-03-27 17:24
Podopieczni Jacka Chmiela w 19. kolejce konińskiej okręgówki zremisowali z beniaminkiem 2:2.

Nasi ulubieńcy wyszli na boisko bardzo zmotywowani i z wielką chęcią wygrania meczu.

Początek spotkania to wyraźna dominacja naszych piłkarzy, którzy spokojnie realizowali założony plan przez trenera w szatni. Bardzo dobrze grali pressingiem, zmuszając gości do wybijania piłek, lub jej straty. Jednak żadna z prób strzału na bramkę nie znalazła drogi do siatki bramki. Z każda chwilą nasi piłkarze grali co raz bardziej chaotycznie, nie potrafili uporządkowywać krycia w strefie obronnej, często uciekali się do faulowania. W 30 minucie spotkania piłkarze orlika wyszli na prowadzenie w spotkaniu. A przyczyną zdobycia bramki było brak zrozumienia się naszego bramkarza z Jakubem Nolbertem, który nie fortunie interweniował, i nieszczęsliwie skierował piłkę do własnej bramki 0:1. I tak też skończyła się pierwsza części spotkania.

W drugiej połowie trener Górnika do gry zaprosił Konrada Machasa, który zmienił Mateusza Kurdka. Na boisku cały czas panował chaos, momentami można było zauważyć zagubienie naszych piłkarzy w meczu. Jednak cel naszych piłkarzy był jasno postawiony, najpierw zremisować później wyjść na prowadzenie. Kłodawianie dominowali w środku pola, zawodnicy Orlika często uciekali się do fauli pod polem karnym. Przy stałym fragmencie w 50 minucie meczu zamieszanie w polu karnym wykorzystał Jakub Środowski 1:1. Naszym piłkarzom powinno zacząć grać się lepiej, jednak tak się nie stało. Goście często atakowali i kontrowali nasz zespół, jedną z kontr wykorzystali w 86 minucie spotkania, kiedy to napastnik gości bez problemu minął naszych obrońców i nie dał szans Wojtkowi Krzyśkowi 1:2.
Nasi piłkarze nie składali broni, mieliśmy kilka dogodnych sytuacji aby wyrównać, jednak futbolówka nie chciała wpaść do bramki. Udało się to dopiero w 93 minucie spotkania, kiedy to znów po zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki skierował Jakub Nolbert. Jakub tym samym zrehabilitował się kolegą za błąd z pierwszej odsłony gry.

Mecz zakończył się wynikiem 2:2. I jest to drugi remis tych zespołów w tym sezonie, poprzedni wynik meczy w Miłosławiu również 2:2.