Halowy Turniej Piłki Nożnej Juniorów Młodszych - Zagórów, 25.01.2014r
Ładowanie...

Aktualności

Dziewiąty mecz bez zwycięstwa

• autor: admin, 2010-05-06 10:03

W ramach 24. kolejki Konińskiej Klasy Okręgowej zawodnicy Górnika spotkali się ze Spartą Konin.

Piłkarze Sparty bardzo szybko udowodnili, że nie przez przypadek są liderem tegorocznych rozgrywek i pewnie zmierzają do IV ligi. Pierwszą bramkę, już w 5 minucie strzelił były zawodnik Górnika Paweł Kupiński, który wykorzystał dobre dogranie piłki w pole karne i strzałem głową pokonał Wojciecha Krzyśka.

Kilka minut później na strzał z około 20 metrów zdecydował się kapitan gości Mikołaj Pingot i... 2:0 dla Sparty. Niestety kolejny atak zawodników z Konina i kolejna bramka. Mocne zgranie piłki wzdłuż pola karnego Górnika, gdzie Marcin Muzykiewicz dokłada tylko nogę i po 18 minutach jest 3:0 dla Sparty Konin. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza część gry.

Druga połowa do śmielsze ataki podopiecznych Jacka Chmiela i spokojna gra zawodników Sparty. Niestety, żaden atak Górnika nie okazał się skuteczny. Najbliżej zdobycia bramki był Konrad Machas, jednak jego strzał z około 20 metrów minimalnie minął okienko bramki strzeżonej przez Marcina Wojciechowskiego. Pod koniec spotkania piłkarze Sparty wyprowadzili szybki kontratak, który zakończyli zdobyciem czwartej bramki. Wynik spotkania na 4:0 dla Sparty w 87 minucie ustalił Maciej Jaskólski.

01.05.2010 (sobota):

Górnik - Sparta Konin 0:4

Górnik: Wojciech Krzysiek - Bartosz Karmelita, Adam Kaźmierski, Krystian Kubiak, Jakub Nolbert - Dawid Wawrzyniak (Adrian Wilk 65'), Adrian Czernielewski, Roman OIczyk, Sebastian Mila (Marcin Wawrzyniak 70') - Mateusz Kurdek (46' Konrad Machas), Robert Mroczek.

Mecz ze Spartą był dziewiątym spotkaniem bez zwycięstwa zawodników Górnika. W tym czasie tylko dwukrotnie podopiecznym Jacka Chmiela udało się zremisować. Tak fatalny wynik spowodowany jest między innymi brakami kadrowymi, z którymi od dłuższego czasu boryka się Górnik. W pierwszym składzie występują bardzo młodzi zawodnicy, tacy jak: Mateusz Kurdek (17 lat), Adrian Wilk (17 lat), Jakub Środowski (17 lat), Adrian Nowakowski (17 lat), Sebastian Mila (18 lat), Krystian Górnika (19 lat), Wojciech Krzysiek (19 lat), Adrian Czernielewski (19 lat), Bartosz Karmelita (19 lat), Jakub Nolbert (20 lat), Maciej Kaczmarek (20 lat), Marcin Wawrzyniak (20 lat), Dawid Wawrzyniak (21 lat). Kapitanem zespołu jest również bardzo młody - 20 letni, Adam Kaźmierski.

W kadrze zespołu znajduje się tylko siedmiu starszych zawodników. Grający trener Jacek Chmiel (43 l.), Zbigniew Łukaszewski (34 l.), Robert Mroczek (27 l.), Krystian Kubiak (25 l.), Paweł Grabski (24 l.). Do zespołu po dłuższej przerwie wraca Konrad Machas (29 l.). W dalszym ciągu na boisku pojawia się najbardziej doświadczony zawodnik Górnika - Roman Olczyk, który pomimo swojego wieku - 49 lat !!! - potrafi zagrać dobre spotkanie.

Jak widać średnia wieku jest bardzo niska. Niektórym z tych młodych zawodników brakuje ogrania meczowego w dorosłej piłce. Jednak mamy nadzieje, że w tym sezonie uda się go nabrać. Górnik pozostanie w Klasie Okręgowej, a w kolejnej rundzie wyniki będą znacznie lepsze.