Aktualności

Dwa sparingi i bez zwycięstwa

• autor: admin, 2010-07-26 09:43

Kłodawianie w sobotę zmierzyli się z MKS Expom Krośniawianka Krośniewice.

Mecz dla naszej drużyny nie mógł zacząć się lepiej. Już w 4 minucie spotkania na prowadzenie nasz zespół wyprowadził Krystian Górniak, który znalazł się w znakomitej sytuacji sam na sam z bramkarzem i nie dał mu większych szans na obronę strzału.

Jednak z biegiem czasy gospodarze zaczynali sobie lepiej radzić i lepiej organizowali grę obronną. Mecz toczył się głównie w środku pola, gdzie dochodziło do wielu ostrych starć piłkarzy. Gdy wszyscy czekali na zakończenie pierwszej połowy sparingu Expom zaliczył trafienie wyrównujące. Po wykonanym rzucie rożnym przez gospodarzy i zamieszaniu w polu karnym Górnika, piłka trefiła pod nogi jednego z zawodników Expom-u który potężnym uderzeniem umieścił piłkę w naszej bramce.

Druga odsłona spotkania to zdecydowana ataki Górnika, jednak z każdą chwilą było widać iż piłkarzy są co raz bardziej zmęczeni trudnym tygodniem pracy na treningach. Gra toczyła się w środku pola. I od czasu do czasu obie drużyny zagrażały bramkom rywala.

Expom Krośniawianka Krośniewice - Górnik Kłodawa 1:1 (1:1)

Bramki:
? (44')  - Krystian Górniak (4')

Górnik: Zbigniew Zwoliński - Paweł Grabski (65 Krystian Górniak), Zbigniew Łukaszewski, Jakub Nolbert ( 65 Dawid Wawrzyniak ), Krystian Górniak (45 Adrian Wilk) - Krystian Kubiak, Marcin Wawrzyniak, Jacek Chmiel (45 Roman Olczyk), Dawid Wawrzyniak - Konrad Machas, Patrick Brzeski (45 Kamil Stępniak).

W niedziele podopieczni Jacka Chmiela zmierzyli się z IV-ligową Olimpią Koło. Do spotkania doszło na miejskim stadionie w Kłodawie o godz 11:00.

Pierwsze 20 minut w wykonaniu Górnika było bardzo dobre, nasi piłkarze starali się atakować wyżej notowanych rywali, często kontrowali Olimpie. Jednak po 20 minutach przyszedł słabszy okres gry gdzie w ciągu 20 minut straciliśmy 3 bramki przez własne błędy. 3:0 takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Podczas drugich 45 minut znów można podzielić grę zawodników Górnika na dwa okresy w miarę dobry i słabszy. Znów 15 minut gry Kłodawian wystarczyło na to aby Olimpia nie mogła przedostać się pod bramkę naszego zespołu i zdobyć kolejnej bramki. Niestety drugi okres gry naszego zespołu spowodował znów utratę 3 bramek. W 82 minucie spotkania po kontrze naszego zespołu honorową bramkę dla Górnika zdobył były gracz Kolskiej Olimpii Patrick Brzeski.

Górnik Kłodawa - Olimpia Koło 1:6 (0:3)